21 września 2021, Wtorek
Na portalu znajduje się 60094 ogłoszeń

Kariera w e-commerce

E-commerce jest jedną najszybciej rozwijających się branż w Polsce. O potencjale tego obszaru rynku pracy mówią liczby – szacuje się, że w Polsce istnieje ponad 16 tysięcy sklepów internetowych, zatrudniających około 500 tysięcy ludzi. Dochodzą do tego również podmioty pomocnicze, takie jak agencje marketingowe, firmy hostingowe i informatyczne, porównywarki cenowe oraz portale kuponowe.


Kogo potrzeba?


Nowe media i handel internetowy to jedne z najbardziej chłonnych rynków pracy dla specjalistów w Polsce. Poszukiwani są przede wszystkim ci, którzy odnajdują się w branżowych trendach – nie tylko jeśli chodzi o handel, ale i szeroko rozumiany internet, a więc zachowania użytkowników w sieci, ich preferencje i potrzeby. W cenie są doświadczeni handlowcy, osoby związane z obsługą klienta oraz marketerzy. Ci ostatni, z powodu wciąż rosnącej konkurencji na rynku, stanowią największą grupę wśród oferowanych stanowisk pracy.


Oczywiście nie można wyobrazić sobie działania e-commerce bez silnego zaplecza IT. Programiści i web developerzy należą do nabardziej cenionych specjalistów w branży, a w okresie coraz powszechniejszego zastosowania technologii mobilnych, zapotrzebowanie na nich stale rośnie.


Nie tylko specjaliści, nie tylko duże miasta


Rynek odkrywa szansę dla wielu młodych osób – uczniów oraz absolwentów. E-commerce jest świetnym miejscem dla zdobywania pierwszych zawodowych doświadczeń. Wystarczy przejżeć najważniejsze portale z ogłoszeniami o pracę, aby zauważyć, że obok ofert dla specjalistów pojawia się również wiele propozycji staży. „Obsługa strony internetowej pochłania wiele czasu i wymaga pełnego zaangażowania. Obecność stażystów w naszej firmie stanowi duże wsparcie w wykonywaniu codziennych zadań. W zamian oferujemy pełen pakiet szkoleń z zakresu online marketingu oraz zdobycie pierwszych szlifów w branży.” – mówi Patricia Fish, HR Manager w firmie Panna Cotta Voucher Group, właściciela portali kuponowych w ponad 8 krajach na świecie (w Polsce strony Kupon.pl oraz Newsweek.pl/kupony-rabatowe).


Obok stażystów, w branży istnieje również duże zapotrzebowanie na freelancerów, zwłaszcza grafików, copywriterów i tłumaczy. Możliwość pracy zdalnej, jest dużą szansą dla osób z mniejszych miejscowości, gdzie brakuje ofert pracy, natomiast elastyczny czas pracy z pewnością zadowoli studentów lub młode mamy. Przy odrobinie talentu (zdolności plastycznych lub lekkiego pióra) stała współpraca może zagwarantować regularny, solidny przychód, a także stanowić istotny punkt w CV.


Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj
Nie masz konta? Zarejestruj się

Extra Oferta


Twoja oferta w tym miejscu?

Chcesz aby Twoja oferta pracy wyświetlała się w tym miejscu za jedyne 20 złotych netto? To bardzo proste. Wypromuj swoją ofertę pracy.

Wyróżnij się »

Sonda


Czy warto rozmawiać w pracy o sprawach prywatnych