17 lipca 2019, Środa
Na portalu znajduje się 58980 ogłoszeń

Praca w sprzedaży – jak wygląda praca sprzedawcy?

Panuje przekonanie, że praca w sprzedaży wiąże się zazwyczaj z dużymi zarobkami i nienormowanym czasem pracy, ale także z dużą presją na wynik i spędzaniem długich godzin w samochodzie. Wokół zawodu handlowca narosło wiele mitów. Jak jest naprawdę? Co warto wiedzieć o pracy handlowca? Podpowiadamy poniżej.  1. Sprzedawca - praca nie dla każdego

  2. Portal dla sprzedawców, czyli skąd brać oferty pracy w sprzedaży

  3. Praca sprzedaż – właściwe CV sprzedawcy


 


Sprzedawca - praca nie dla każdego


Z całą pewnością można stwierdzić, że praca w sprzedaży nie jest dla każdego. Wielu rzeczy można się nauczyć, ale warto też mieć wrodzone predyspozycje. Przede wszystkim dobry handlowiec powinien być komunikatywny, lubić pracę z ludźmi, nie zrażać się porażkami i odmowami oraz wykazywać się dużą cierpliwością. Powinien być dyspozycyjny i odporny na stres. Praca sprzedawcy w działach handlowych dużych firm i korporacji to przede wszystkim nieustanna walka o klienta i jak najwyższe wyniki sprzedażowe. Niekiedy presja jest tak duża, że wiele osób przestaje sobie z nią radzić i zmienia firmę lub też zupełnie odchodzi z zawodu. Ale praca jako pracownik sprzedaży ma również wiele zalet. Należą do nich m.in. wysokie prowizje (najlepsi w swoim fachu zarabiają naprawdę duże pieniądze), nienormowany czas pracy, możliwość korzystania ze służbowego samochodu, laptopa i komórki.


Portal dla sprzedawców, czyli skąd brać oferty pracy w sprzedaży


Ogłoszeń o pracę w charakterze handlowców jest wiele. Serwisy rekrutacyjne czy dodatki prasowe niemalże uginają się od ofert. Od kilku lat liczba ofert rekrutacyjnych sięga nawet 50 tys. rocznie. Skąd tak duże zapotrzebowanie na handlowców? Dobry sprzedawca to skarb, a takich niestety wciąż brakuje na rynku. Wielu sprzedawców nie wytrzymuje również presji i szybko odchodzi, a w firmach pojawiają się wakaty. Gdzie ich szukać? Najlepszym i stale aktualizowanym miejscem są profesjonalne portale rekrutacyjne w internecie. Warto odwiedzić również portale dedykowane sprzedawcom. Ciągle sporą popularnością cieszą się też dodatki z ogłoszeniami w lokalnej prasie.


Praca sprzedaż – właściwe CV sprzedawcy


Jakie sprzedawca CV powinien wysłać? W stworzeniu dobrego podania o pracę pomoże profesjonalny portal sprzedawców, ewentualnie można również zwrócić się o pomoc do doświadczonego HR-owca. Wypełniając jednak CV samodzielnie, warto pamiętać o szczegółowym opisaniu swego doświadczenia w branży sprzedaży. Dobrze jest określić znajomość języków obcych oraz fakt posiadania prawa jazdy. CV powinno być czytelne i wolne od błędów. Najlepiej, by zawierało też zdjęcie kandydata.


 


Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj
Nie masz konta? Zarejestruj się

Extra Oferta


Twoja oferta w tym miejscu?

Chcesz aby Twoja oferta pracy wyświetlała się w tym miejscu za jedyne 20 złotych netto? To bardzo proste. Wypromuj swoją ofertę pracy.

Wyróżnij się »

Sonda


Czy warto rozmawiać w pracy o sprawach prywatnych