21 września 2021, Wtorek
Na portalu znajduje się 60094 ogłoszeń

Opiekun osoby starszej - zawód coraz częściej poszukiwany

Gwałtownie postępujące starzenie się społeczeństwa stworzyło nowy zawód na rynku pracy – opiekunowie osób starszych. I chociaż wydawałoby się, że każdy z natury rzeczy jest zdolny do opiekowania się drugim człowiekiem, w praktyce okazuje się, że o dobrą opiekunkę nie jest łatwo.


Opiekun osoby starszej to ktoś, kto ma w sobie niezmierzone pokłady empatii, cierpliwości, życzliwości i chęci do pracy z osobami starszymi. Wbrew pozorom praca nie polega tylko na robieniu zakupów, gotowaniu i sprzątaniu. Osoby w podeszłym wieku często nie radzą sobie w codziennym życiu, potrzebują pomocy przy jedzeniu, ubieraniu się, kąpieli, czasem także w toalecie. Wiek emerytalny to także problemy ze zdrowiem, częste kłopoty z pamięcią.


Bardzo często osoby chętne do pracy w charakterze opiekunki osoby starszej, o ile nie są wykwalifikowanymi pielęgniarkami, stają przed problemami, z którymi nie umieją sobie poradzić. W trosce o zadowolenie obu stron, na portalu www.opiekunki.aterima.pl specjalizującym się w pośrednictwie pracy dla opiekunów osób starszych, powstał pierwszy poradnik szczegółowo opisujący rozwiązania problemów, jakich można się spodziewać, pracując ze starszymi osobami.


Osoby szukające pracy w charakterze opiekunek na wyżej wymienionym portalu znajdą konkretne oferty. Każdy może sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy woli opiekować się osobą leżącą, czy w pełni sprawną. Opiekunowie są z góry powiadomieni o problemach zdrowotnych podopiecznego.


Portal oferuje pracę w Polsce i w Niemczech. W tym drugim przypadku niekwestionowaną zaletą jest fakt sprawdzonych i pewnych miejsc pracy. Opiekunowie mają pewność, że po przyjeździe na miejsce zastaną dokładnie takie warunki, jakie zostały im przedstawione w ofercie. Skorzystanie z oferty nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Dla osób pracujących w Niemczech od kilku lat prowadzony jest darmowy kurs języka niemieckiego online. Tematyka jest dostosowana do rodzaju pracy, obejmuje słownictwo z zakresu życia rodzinnego, choroby, wizyty w szpitalu lub na cmentarzu. Bardzo często ludziom wydaje się, że znają język niemiecki, jednak w praktyce okazuje się, że nie znają słów potrzebnych w kontaktach z osobami starszymi i chorymi. Kurs wypełnia tę swoistą lukę w znajomości języka. Szczegóły można zobaczyć tutaj: http://www.opiekunki.aterima.pl/niemiecki


Grupa Artemida Med może poszczycić się wysokim standardem jakości usług potwierdzonym certyfikatem ISO 9001:2008. Spełnia wszystkie wymogi polskiego i europejskiego prawa.


Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj
Nie masz konta? Zarejestruj się

Extra Oferta


Twoja oferta w tym miejscu?

Chcesz aby Twoja oferta pracy wyświetlała się w tym miejscu za jedyne 20 złotych netto? To bardzo proste. Wypromuj swoją ofertę pracy.

Wyróżnij się »

Sonda


Czy warto rozmawiać w pracy o sprawach prywatnych